Premium Joomla Templates by iPage Coupon

Mikołajkowy Turniej Badmintona 2016

09

     W dniu 2 grudnia, na sali sportowej bogatyńskiej „ Trójki”, odbył się turniej badmintona dla dzieci z naszego miasta i gminy. Największą część z nich, stanowili zawodnicy, którzy na co dzień trenują w UKS Smecz – Bogatynia. Do zawodów zgłosiło się łącznie 33 dzieci. Turniej rozegrano w 5 kategoriach. W grupie klas I – III grało 6 zawodników. Po zaciętym finale najlepszy okazał się Mikołaj Zdybel zatem zrobił sobie fajny prezent imieninowy. Drugi był Goran Burbo, 3m – Maciej Onyszko, 4m – Nikodem Kamiński, 5m – Tomasz Klima i 6m – Olaf Lorek ( najmłodszy uczestnik zawodów ).
     Dziewczęta ze szkół podstawowych ( klasy IV – VI ), podobnie jak poprzednia kategoria, zagrały również systemem „każdy z każdym” . W tej kategorii zdecydowanie wygrała Amelia Burbo nie tracąc przy tym ani jednego seta. Drugie miejsce Ola Bogusiewicz, 3m – Gabrysia Jakiel, 4m – Ola Rajewicz i 5m – Oliwia Tichaczek.
W kolejnej kategorii grali chłopcy ze szkół podstawowych ( klasy IV – VI ). Tu mieliśmy 2 grupy po 4 i po 5 zawodników. W grupach zagrano „każdy z każdym” i dwóch najlepszych z każdej z nich weszło do półfinału. W pierwszym półfinale Wojtek Pająk pokonał Huberta Olecha a drugim Stanisław Piotrowski wygrał z Łukaszem Medyckim. W finale zwyciężył S. Piotrowski a drugi był Wojtek Pająk. Kolejne miejsca : 3m – Hubert Olech, 4m – Łukasz Medycki.
     Najmniej liczną grupę stanowiły dziewczęta z gimnazjów. Było ich tylko 4 ale za to aż trzy z nich otrzymały puchary .  . I tak, 1m – Oliwia Lorek, 2m – Natalia Kazimierska, 3m – Agnieszka Chojnacka i miejsce 4 – Wiktoria Gorska.
     Podobnie jak u chłopców ze szkół podstawowych tak i w kategorii chłopców z gimnazjów zgłosiło się tu także 9 zawodników. Rozegrali oni turniej podobnym systemem do swoich młodszych kolegów. W tej grupie zawodników nie doszło do niespodzianek i wygrał te zawody Jakub Twerd. Na drugim miejscu uplasował się Karol Hantke. Miejsce trzecie – brat Jakuba – Dawid Twerd a czwarte Dawid Wolkiewicz.
     Wszyscy, którzy ukończyli zawody na podium otrzymali piękne puchary. Dla wszystkich były owoce i słodycze. Fundatorem tych nagród i przysmaków był klub sportowy UKS Smecz Bogatynia. (S.N.)

Zapraszam do galerii zdjęć. LINK1 i LINK2

osir acromedia

Copyright © 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i prowadzenie serwisu Tomasz Gawryluk

ADMIN