Premium Joomla Templates by iPage Coupon

Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Badmintonie - Sobótka 2016

     W sobotę, 12 listopada 2106 roku, w Sobótce koło Wrocławia, rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska w Badmintonie. Udział wzięło ponad 90 zawodniczek i zawodników. Nasz bogatyński klub badmintona – UKS Smecz – reprezentowało 12 zawodników. Nasi rakietowcy zdobyli 6 medali.
     W kategorii do lat 11, w grze singlowej, swój tytuł mistrzowski obroniła Amelia Burbo (UKS Smecz Bogatynia), która w finale pokonała Weronikę Niemiec (Chojnik - Jelenia Góra) 2:0. Miejsce 3 – Maja Grzanka (Chojnik - Jelenia Góra) a 4 – Agnieszka Fitzet (KS Set – Szklarska Poręba).
     W singlu chłopców do lat 13 nasz Jakub Twerd zajął 4 miejsce przegrał o 3 miejsce z Filipem Kmitą (AS – Wrocław). W tej kategorii mieliśmy 2 jednak medale. W deblu dziewcząt, Oliwia Lorek i Natalia Kazimierska zdobyły 1 miejsce i złoty medal a w grze mieszanej Jakub Twerd i Oliwia Lorek zdobyli brąz.
     W kolejnej kategorii do lat 15 mieliśmy także 2 medale. Były to 2 brązy. Jeden z nich zdobyli Hanna Piotrowska i Dawid Wolkiewicz w grze mieszanej a drugi Dawid Twerd z kolegą z Wrocławia Jakubem Gurgulem w deblu chłopców.
W kategorii do lat 17 Ewelina Olechnik zdobyła srebro w grze pojedynczej.
     Podsumowując, nasi zawodnicy zdobyli 2 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe medale. Zawody trwały 12 godzin lecz nasi zawodnicy byli na to przygotowani, wspierali się w czasie zawodów, kibicowali sobie, sędziowali i trzymali razem.
     Przy tej okazji należy dodać, że aktualnie nasz najlepszy zawodnik UKS Smecz Bogatynia – Marcin Nowak, który jest w kadrze narodowej, po bardzo udanym turnieju na Słowacji awansował w grze indywidualnej z 1000 na 700 miejsce w rankingu światowym co można sprawdzić na stronie www.tournament.com.
     Zapraszamy dzieci do zapisywania się do sekcji badmintona naszego klubu. Najchętniej przyjmujemy dzieci w wieku 9 lub 10 lat. Kontakt na stronie klubu. (S.N.)

Zapraszam do galerii zdjęć. LINK1 i LINK2

osir acromedia

Copyright © 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i prowadzenie serwisu Tomasz Gawryluk

ADMIN